JOQ Albania
App Store
SHKARKO
Home
JOQ Albania

S’ka qetësi për Greqinë! Shkundet ishulli grek
Shkruar nga: V Gashi | Publikuar më: 01/08/2021 13:55

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Ditën e sotme është regjistruar një tërmet me magnitudë 4,5 i shkallës Rihter në Nisiro të Greqisë. Sipas Institutit Gjeodinamik, epiqendra u raportua 25 kilometra në jugperëndim të Tilos, ndërsa thellësia fokale vlerësohet se është 10 kilometra. Vlen të theksohet se që prej fillimit të këtij viti Greqia është “pushtuar” nga tërmete të shumta.

Burimi: www.zougla.gr| Përktheu dhe përshtati: JOQ ALBANIA