JOQ Albania
App Store
SHKARKO
Home
JOQ Albania

Shifër marramendëse! Nuk do ta besoni sa fiton Ronaldo për një postim në Instagram
Shkruar nga: V Gashi | Publikuar më: 01/07/2021 20:22

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Sipas kompanisë analitike të rrjeteve sociale “Hooper”, Cristiano Ronaldo mund të fitojë më shumë se kushdo tjetër në planet, përmes postimeve të sponsorizuara në Instagram. Lista vjetore e “Hooper” rendit të famshëm dhe yjet e sportit duke treguar se sa mund të fitojnë për postimet e sponsorizuara në Instagram.

Sipas Hooper, këtë vit Cristiano Ronaldo ka “tarifën” më të lartë se çdo personalitet në rrjetet sociale. Për postim, kostoja për këdo që kërkon të reklamojë një produkt tek 308 mln ndjekësit e Ronaldos duhet të derdhë 1.6 mln dollar. Vlen të thuhet se kjo është hera e parë që Ronaldo është në krye të listës. Më parë lista ishte kryesuar nga sipërmarrës, modele e artistë. I vetmi atlet tjetër brenda 10 më të mirëve është rivali i madh i Ronaldos, Lionel Messi, i cili është i shtati. Hooper raporton se Messi përfiton 1.169 mln dollarë për postim.

Atletë të tjerë në 25 më të mirët përfshijnë yllin brazilian Neymar, i cili renditet në vendin e 16-të, dhe kapitenin e kriket indian Virat Kohli, i cili është i 19-ti. Dyshja mund të komandojë 824,000 dollarë dhe 680,000 dollarë respektivisht për postim. Fuqia e fituar e Ronaldos në Instagram është dëshmi e tërheqjes së tij globale dhe ndikimit që ai jep.