JOQ Albania
App Store
SHKARKO
Home
JOQ Albania

Adele nuk njihet më, trajnerja e saj zbulon sekretin e dobësimit drastik brenda pak muajsh
Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 11/02/2020 15:32

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Këngëtarja dhe krijuesja e njohur e këngëve hit Adele, 31 vjeçe, u shfaq bujshëm me ansamblin e saj magjepsës ndërsa u bë mbëmjen e së dielës pjesë e Oscar, krah Jay Z dhe Beyoncé. Kohët e fundit ajo zbuloi edhe historinë epike të humbjes së peshës prej 44 kg për disa muaj. Ky ndryshim erdhi falë një diete me "lëng jeshil dhe 1000 kalori në ditë".

 Adele was recently photographed looking slim during an Oscars party

Trajnerja personale, me qendër në Los Angeles, Camila Goodis zbuloi se ndryshimet në trupin e Adele erdhën kryesisht në rënien e konsiderueshme, nga marrja e kalorive prej saj. Ajo pohoi gjatë një episodi të Lorrene se muzikantja e njohur uli gjysmën e ushqimit ditor të rekomanduar për femrat prej 2,000 kalorive.

 Adele pictured here on February 1 with James Corden

Këngëtarja fillimisht zbuloi pamjen e saj të dobësuar gjatë Krishtëlindjes, si dhe gjithashtu tregoi fizikun e saj të zbukuruar gjatë një pushimeve në Anguilla, me Harry Styles, në fillim të këtij viti.

 Sources have claimed that the singer is happier these days

Besohet se autorja e "Rolling In The Deep" e transformoi fizikun e saj pas një diete speciale, por u frymëzua ta bënte këtë për djalin e saj, Angelo, shtatë vjeç.

 Adele (pictured here in 2017) has lost over 100 pounds with the help of exercise and diet

***

Burimi: TheSun|Përktheu dhe përshtati: JOQ Albania