Njihuni me binjaket e ngjitura Lupita dhe Carmen, njëra është aseksuale ndërsa tjetra ka një të dashur

Shkruar nga: M Gjini | Publikuar më: 05.11.2022, 20:40

Carmen dhe Lupita Andrade, 22 vjeç, janë ngjitur përgjatë mureve të gjoksit të tyre. Ato kanë dy krahë, por vetëm një këmbë secila, me Carmen që kontrollon këmbën e djathtë dhe Lupita që menaxhon të majtën.

Kjo gjë nuk e ka penguar Carmen të kërkojë një partner romantik. Gjatë një interviste të prillit që u rishfaq së fundmi, ajo zbuloi se ishte takuar me një djalë të quajtur Dan për 18 muaj.

Por Carmen tha në fillim, ishte "me të vërtetë e vështirë". Për të mos përmendur që Lupita ka deklaruar se është "aseksuale dhe aromantike".

Binjaket e bashkuara Carmen dhe Lupita Andrade, 22 vjeç, nuk pritej të jetonin shumë pas lindjes megjithatë koha tregoi të kundërtën e pritshmërive.

“Padyshim që do të isha transparente për gjithçka”, tha Carmen për t'u bashkuar me një marrëdhënie të re. “Ishte një proces mësimor për të gjithë. Natyrisht, ne duhej të kishim një diskutim se cilët kufij janë në rregull dhe çfarë jo."

Në intervistë, Carmen tha se ajo dhe Dan nuk janë intimë seksualisht dhe lidhja e tyre është më shumë si një miqësi e ngushtë. Duke qenë se është vetëm në fillim të të 20-ave, Carmen pranoi se nuk po mendon shumë për martesën. Ajo tha se do të ishte më e interesuar për një “partner jete sesa për martesën aktuale”.

Të lindur në Meksikë dhe të rritur në Konektikat, binjakët janë shfaqur në shfaqje të ndryshme televizive.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • I riu nga Tirana
  Është i riu, i cili bëri gjestin, që jo çdokush do e bënte. Pasi pa një qytetar, që hapi pusetën në mes të rrugës për të rënë makinat, i riu e ndoqi atë, derisa e kapi dhe e paralajmëroi që të shkonte të mbyllte pusetën, pasi do e denonconte në polici. Gjesti i këtij qytetari është për t'u duartrokitur, pasi shumë e shumë të tjerë nuk do e bënin.
  Vajza që gjeti Brajanin
  Kandidatja e dytë është vajza, e cila gjeti Brajanin e vogël, që ishte larguar nga shtëpia. I mituri ishte me autizëm dhe ajo u kujdes për të derisa të mbërrinin familjarët për ta marrë.
  Erion Veliaj
  I treti, është kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj. Kujtojmë se Veliaj dikur ka tregtuar fiq në trotuar. Gjithsesi, ai sot gëzon shumë pasuri dhe kjo nuk e ka penguar të jetë i thjeshtë duke shtyrë një person me aftësi ndryshe, në Maratonën e Tiranës. Qytetari i cili dërgoi foton në inbox raporton se përkundrejt dëshirës së Veliajt të jetë anonim, ai dhe 30 kameramanë të tjerë kanë shkrepur fshehurazi veprimin human.
  Aleks Visha
  I katërti, është personazhi i njohur, Aleks Visha, i cili organizoi sfidën në Tik Tok, me disa persona të tjerë për të ndihmuar Klevisin, 20-vjeçarin, i cili ndodhej në gjendje kritike për jetën. Për më pak se 33 orë, ai mblodhi 300 mijë euro, duke bërë kështu të mundur dërgimin e Klevisit në një nga spitalet më të mirë në Europë.
  Mjeku human
  Kandidati i pestë është mjeku nga Kosova, i cili në xhamin e makinës, kishte vendosur numrin e tij, që personat që nuk kanë mundësi ekonomike për t’u vizituar ta kontaktojnë dhe mund t’ua ofrojë shërbimin pa pagesë. Teksti i tabelës shkruan: “Nëse keni nevojë për mjek dhe nuk keni mundësi të paguani, atëherë më ndaloni”.
  Pasagjeri në urban
  I gjashti, është i riu që reagoi ndaj dhunimit së një gruaje nga një burrë në urbanin e Kombinatit. Sipas raportimeve nga vendngjarja ai mori në mbrojtje gruan, që u shty me forcë nga një qytetar.
  17-vjeçari nga Vlora
  Kandidati i shtatë është 17-vjeçari nga Vlora, që doli në mes të rrugës dhe ndaloi makinat për të shpëtuar zogun që po përpëlitej. Ai e mori zogun dhe e dërgoi në një qendër veterinare.
  Gjimnazisti jo-servil
  Kandidati i tetë, por jo për nga rëndësia, është gjimnazisti, i cili, ndryshe nga të rinjtë e tjerë, i përplasi Ramës disa të vërteta në sy. Ai nuk ndoqi shembullin e bashkëmoshatarëve të tjerë, që në takimet me kryeministrin u servilosen, por tha disa fakte, që u duartrokitën nga të gjithë.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit