’Dashuria’ për SpongeBob fundos hajdutin serial, çorapet dhe pantallonat e shkurtra e nxjerrin zbuluar

Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 22.09.2022, 23:40

Shpeshherë kriminelët bëjnë disa përpjekje për t'u maskuar e për t'i shmangur kapjes. Por një kriminel në SHBA që donte të shfaqte dashurinë e tij për SpongeBob edhe gjatë vjedhjeve e pësoi keq në fund.

Edward Price, i njohur edhe si 'Smacc Man' i fiksuar pas SpongeBob arriti të kapej nga policia vetëm prej pantallonave të shkurta dhe çorapeve që vishte me figurat e SpongeBob.

Policia në Tulsa, Oklahoma arrestoi kriminelin në fjalë më 16 shtator pasi dyshohet se ka kryer vjedhje të shumta në një kompleks apartamentesh.

Departamenti i Policisë Tulsa tha se pesë grabitje të veçanta ishin raportuar në kompleksin e apartamenteve që nga korriku. Ata vunë në dukje se autori thyente bravën e derës e më pas futej brenda e vidhte pajisje elektronike, televizorë dhe armë nga çdo shtëpi.

Policia zbuloi se në disa nga këto grabitje autori u pa i veshur me pantallona të shkurtra dhe çorape me SpongeBob. Por jo vetëm kaq pasi, autori vendosi të shiste sendet e vjedhura “online” dhe në fotot që kishte postuar dalloheshin të njëjtat pantallona të shkurtra dhe çorape me SpongeBob.

Pas këtij zbulimi, Departamenti i Policisë Tulsa lëshoi një urdhër kontrolli për banesën e autorit të dyshuar. Gjatë kontrollit, detektivët gjetën veshjet me SpongeBob në lavatriçen e burrit.

Krahas kësaj, detektivët gjetën televizorë të shumtë, telefona celularë, iPad, tablet, armë, municione dhe shumë pajisje elektronike që i kishte vjedhur nga apartamentet.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Leli Alushaj
  Leli Alushaj, kamarieri i një restoranti në Tiranë, i cili me ndërhyrjen e tij të shpejtë i shpëtoi jetën një turisteje spanjolle, teksa ajo po mbytej.
  Robert Neçaj
  Roja bregdetare, i cili shpëtoi nga mbytja në plazhin e Shëngjinit dy persona, motër e vëlla, teksa dhe vetë përfundoi në spital. Ai u dëmtua shumë gjatë aksionit të tij të shpëtimit, por sot, fatmirësisht gëzon shëndet të plotë.
  Andi
  Roje bregdetare në Sarandë, i cili shpëtoi nga mbytja, babë e bir. Pamjet se si ai nxirrte nga uji babë e bir u bën virale dhe u shpërndanë edhe në faqet e JOQ ALBANIA.
  Djali i mitur
  Djali i mitur, që shet lule pranë qendrës së Tiranës, për të siguruar libra dhe rroba për shkollë. Ai ulet në trotuar dhe u kërkon qytetarëve që të blejnë lulet e tij.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit